بروبرگرد search
بروبرگرد

کنسرت سالار عقیلی

کنسرت سالار عقیلی

کنسرت سالار عقیلی

سالار عقیلی یکی از خوانندگان موسیقی سنتی معاصر بنام کشور عزیزمان ایران است. سالار عقیلی در سال 1356 در تهران به دنیا آمد. پدر او اصالتا مازندرانی و مادرش آذربایجانی می‌باشد. سالار عقیلی نوازندگی را از 8 سالگی شروع کرد. او به هنرستان موسیقی رفته و در همان جا آواز را فراگرفت. در جشنواره موسیقی فجر 1357، برای اولین بار در سن 18 سالگی پا به صحنه گذاشت و اجرایی بی‌نظیری را ارائه داد. جالب است بدانید که سالار عقیلی اولین خواننده ایرانی است که حنجره‌اش بیمه شده است. در حال حاضر سالار عقیلی به اجرا و ضبظ آثار، تدریس در هنرستان موسیقی و همچنین آموزشگاه موسیقی مشغول به کار است. او آموزشگاه موسیقی راز و نیاز را نیز مدیریت می‌کند.کنسرت‌های سالار عقیلی از گذشته تا امروز

خواننده خوش آواز ایران، سالار عقیلی کنسرت‌های متعددی را برگزار کرده است. کنسرت‌های سالار عقیلی هم در ایران و هم به صورت بین المللی اجرا شده است.

کنسرت‌های بین الملل سالار عقیلی به شرح زیر می‌باشد:

استرالیا در سال ۲۰۱۱، آلمان در سال ۲۰۱۵، هلند در سال ۲۰۱۵، انگلستان در سال ۲۰۱۵، ایتالیا در سال ۲۰۱۵، آمریکا در سال ۲۰۱۶، کانادا در سال ۲۰۱۶، عمان در سال ۲۰۱۸.

سالار عقیلی در سال 1398 کنسرت‌هایی در شهرهای متعدد ایران برگزار نمود:

این کنسرت‌ها در شهرهای تهران، کرج، مراغه، تبریز، شیراز، ساری، محلات، خرمدره، ارومیه، نشتارود، زاهدان، اصفهان، بروجرد، مهاباد، یزد برگزار شد. او در اردیبهشت ماه همان سال کنسرتی را با ارکستر ملی ایران در میدان گنجعلی خان کرمان برگزار نمود.

همچنین در سال 1397 او در شهرهای ابرکوه، همدان، اهواز، قائم شهر، آبادان، سقز، سنندج، ساری، تهران، رشت، کلاردشت، انزلی، اصفهان، تبریز، کیش قزوین نیز کنسرت‌هایی را برگزار نمود.

سالار عقیلی در آذر 1397 با استاد ایرج در تالار وحدت شیراز کنسرتی را اجرا نمود. همچنین او با مهیار علیزاده در مرداد ماه همان سال اجرایی زیبا در تالار وحدت تهران برگزار کردند.

سالار عقیلی در سال‌های ماقبل نیز مانند سال‌های 1396، 1395 و... کنسرت‌هایی را در ایران برگزار نموده است.

 

کنسرت‌های آنلاین سالار عقیلی در روزهای کرونایی

خوانندگان بسیاری در ایام کرونایی کنسرت‌های آنلاینی را برگزار کردند. یکی از این خوانندگان سالار عقیلی بوده است. سالار عقیلی به همراه همسرش حریر شریعت‌زاده در سوم مرداد 1399 کنسرت آنلاینی را از طریق اپلیکیشن لنز به صورت زنده برگزار نموده است.

اولین قطعه این کنسرت آنلاین مرا رها کن با همراهی و هنرمندی شریعت زاده بوده است. پس از اجرای این قطعه، ارکستر بر روی صحنه آمد و قطعه زیبای وطنم با هنرمندی سالار عقیلی را اجرا نمودند. در این کنسرت آنلاین قطعاتی چون چه بگویم، پیدایم کن، ملودی قدیمی خراسانی به نام میون ایلوم، مادر، ایران، سرو زیر آب، تنها می‌مانم اجرا شد و در آخر با اجرای قطعه وطنم به پایان رسید.

نوازندگان این کنسرت مونیکا لوران، سانوآ عندلیبی، علی جعفری پویان، سهراب برهمندی، احساس شامی، داوود منادی و فردین لاهورپور بودند که همراه با ماسک، سالار عقیلی و شریعت زاده را همراهی کردند.

او نیز در ماه‌های گذشته اجرایی زنده همراه با همسر و فرزندش ماهور در منزل و در صفحه اینستاگرام‌اش برگزار کرده است.

 

کنسرت آنلاین سالار عقیلی

 

قطعه جدید همدم

چندی پیش برای همراهی با مردم ایران که این روزها به علت کرونا در خانه قرنطینه هستند همراه با پرویز پرستویی، فاضل جمشیدی، علیرضا بهرامی قطعه‌ایی به نام همدم را منتشر نمودند.

این قطعه با دکلمه زیبای پرویز پرستویی با شعری از مولانا آغار می‌شود. این دکلمه حکایت صبر، امید، شادی و وحدت را روایت می‌کند. پس از دکلمه، آواز شور با صدای زیبای سالار عقیلی و اجرای سه خواننده بر روی شعر همدم که سروده آقای علیرضا بهرامی می‌باشد ادامه می‌یابد.


نظرات کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر جدید
اشتراک گذاری:
عضویت در خبرنامه
مطالب پیشنهادی
کامنت کاربر
نظر شما
1400/01/26 , 03:36
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.