بروبرگرد search
بروبرگرد

خانه موسیقی ایران

خانه موسیقی ایران

خانه موسیقی ایران

خانه موسیقی ایران در مهرماه 1387 خود را به رسمیت اعلام کرد و پس از آن بعد از یک سال در مردادماه 1379 به عنوان موسسه‌ای فرهنگی و هنری به ثبت رسمی رسید. خانه موسیقی با مجوز رسمی وزارت ارشاد فعالیت خود در آن سال آغاز نمود.اعضای هیئت موسس این موسسه که بیش از 8 هزار عضود دارد عبارت‌اند از: علی تجویدی، حسین دهلوی، مصطفی کمال پورتراب، فرهاد فخرالدینی، حسن ریاحی، محمد سریر، مجید کیانی، احمد پژمان، کریم صالح عظیمی، فریدون ناصری، حسین علیزاده، محمد رضا درویشی، داریوش پیرنیاکان، داود گنجه‌ای، کامبیز روشن‌روان، محمد سعید شریفیان، حمید رضا اردلان، آذین موحد، سید نورالدین رضوی سروستانی.

9 کانون در خانه موسقی ایران وجود دارد که براساس اساسنامه از هر کانون سه تن عضو پیوسته می‌توانند در مجمع عمومی سالانه آن شرکت کنند و هر دوسال یک مرتبه برای عضویت در هیئت مدیره خانه موسیقی ثبت نام کنند.

کانون‌های خانه موسیقی ایران عبارت‌اند از: کانون نویسندگان و پژوهشگران، کانون نوازندگان کلاسیک، کانون خوانندگان ایرانی، کانون خوانندگان کلاسیک، کانون سازسازان، کانون آهنگسازان و کانون مدرسان. بجز این کانون‌ها هفت کانون دیگر نیز وجود دارد که خانه موسیقی را تشکیل می‌دهند.

ارکان اصلی خانه موسیقی عبارت‌اند از: هیئت موسس، هئیت مدیره، مدیرعامل و بازرس. باید بدانید که هر کانون برای خود هیئت مدیره و بازرس جداگانه‌ایی دارد. مجموع این هیئت مدیره‌ها و بازرس‌ها مجمع عمومی خانه موسیقی ایران را به عنوان بالاترین رکن تصمیم گیری این موسسه شکل می‌دهند.

همچنین رکن دیگری به نام شورای عالی خانه موسیقی هم وجود دارد که اعضای این شورا به انتخاب هئیت مدیره به مجمع عمومی معرفی و بعد از رای گیری به عضویت در این شورای عالی خانه موسیقی منصوب می‌شوند.

این شورا به ریاست مرحوم محمدرضا شجریان تشکیل جلسه می‌داد. اولین مدیرعامل خانه موسیقی حسین علیزاده بود که پس از شش‌ماه از سمت خود انصراف داد، بعد از آن محمد سعید شریفیان به این سمت برگزیده شد که او نیز بعد از مدتی انصراف داد و بعد از‌ آن زنده یاد فریدون ناصری این سمت را دریافت کرد. بعد از آن مرحوم، کامبیز روشن روان عهده دار مدیر عاملی کانون‌های خانه موسیقی شد و سپس این سمت را حمیدرضا نوربخش عهده دار شد. سپس محمد سریر در سال‌های 86 تا 89 مدیرعامل این نهاد شد تا در سال 89 حمید رضا نوربخش برای دومین بار به مدیرعاملی این نهاد برگزیده شد.

 

اطلاعات تماس خانه موسیقی ایران: 

آدرس ساختمان فاطمی: تهران،انتهای خیابان دکترفاطمی،نبش جمالزاده،شماره 270

تلفن: 12و 66917711

فکس: 66902146

کد پستی: 1416843811

 

نشانی و تلفن‌های ساختمان جدید به شرح زیر است:

آدرس: تهران، میدان فاطمی، ابتدای خیابان شهید گمنام، خیابان جهانمهر، نبش بوعلی سینای غربی- خانه موسیقی ایران- پلاک 12-طبقه2

تلفن: 88984908 - 88977306 

فکس: 88976412

کد پستی: 1431633981

صندوق پستی: 141557977

آدرس پست الکترونیکی خانه موسیقی ایران: info@iranhmusic.ir

آدرس سایت: www.iranhmusic.ir

 


نظرات کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر جدید
اشتراک گذاری:
عضویت در خبرنامه
مطالب پیشنهادی
کامنت کاربر
نظر شما
1400/01/26 , 02:30
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.