بروبرگرد search
بروبرگرد

جشنواره موسیقی جوان + سایت

جشنواره موسیقی جوان + سایت

جشنواره موسیقی جوان + سایت

جشنواره ملی موسیقی جوان یکی از مهمترین جشنواره‌های موسیقی ایران محسوب می‌شود که معمولا در شهریورماه برگزار می‌شود. مسئول برگزاری این جشنواره انجمن موسیقی ایران با همکاری بنیاد رودکی و با حمایت دفتر موسیقی و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است. در این جشنواره استادان برجسته موسیقی شرکت می‌کنند. جشنواره ملی موسیقی جوان در سه بخش موسیقی دستگاهی ایران، موسیقی کلاسیک، و موسیقی نواحی ایران برگزار می‌شود.در اولین بخش یعنی بخش موسیقی دستگاهی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای تار، تنبک، دف، سنتور، سه‌تار، عود، قانون، کمانچه، نی، در بخش «موسیقی کلاسیک» نوازندگان سازهای اُبوا، پیانو، ترومبون، ترومپت، فلوت، کلارینت، کنترباس، گیتار، ویلن، ویلنسل، ویولا، هورن شرکت می‌کنند.

در بخش بعدی یعنی موسیقی نواحی ایران خوانندگان و نوازندگان سازهای زهی، بادی و کوبه‌ای از مناطق مختلف کشور به شرکت خواهند کرد.

در بخش آخر در حوزه موسیقی دستگاهی، بخشی برای حفظ کل ردیف موسیقی ایرانی و بخشی نیز با عنوان بخش ویژه موسیقی دستگاهی: آفرینش در تکنوازی ایجاد شده است.

در این جشنواره سه گروه سنی «الف» (۱۵ تا ۱۸ سال، متولدین سال‌های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴)، «ب» (۱۹ تا ۲۳ سال، متولدین سال‌های ۱۳۷۶ تا ۱۳۸۰) و «ج» (۲۴ تا ۲۹ سال، متولدین سال‌های ۱۳۷۰ تا ۱۳۷۵) می‌توانند شرکت کنند. شرکت کنندگانی که سن آن‌ها پایین ۱۵ سال است، در صورت تمایل می‌توانند آثار خود را برای بررسی در گروه «الف» ثبت و ارسال کنند.

در گام اول باید رپرتوار مقرر شده برای هر بخش به صورت ویدیویی ضبط شده و در موعد مقرر همراه با فرم ثبت‌نام و مدارک مندرج در فراخوان، به صورت الکترونیکی در سایت انجمن موسیقی ایران در بخش بانک اطلاعات موسیقی کشور (بامک) به نشانی bamak.nay.ir قرار داده شود.

آثار ارسالی، توسط هیات‌های داوری بررسی و ازیابی خواهد شد و از منتخبان برای شرکت در مرحله نهایی و اجرای صحنه‌ای در جشنواره در تهران بزرگ دعوت به عمل خواهد آمد.

سایت رسمی انجمن موسیقی ایران، هر گونه تغییر احتمالی در زمان و نحوه برگزاری مرحله نهایی جشنواره اطلاع خواهد داد. قبل از برگزاری هر جشنواره فایل پی دی اف فراخوان در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد که می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر آن را از سایت رسمی انجمن موسیقی ایران قرار داده می‌شود.

نشانی سایت جشنواره ملی موسیقی جوان: javanmusicfestival.ir


نظرات کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر جدید
اشتراک گذاری:
عضویت در خبرنامه
مطالب پیشنهادی
کامنت کاربر
نظر شما
1400/01/26 , 04:25
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.