بروبرگرد search
بروبرگرد

فراخوان جشنواره موسیقی فجر

فراخوان جشنواره موسیقی فجر

فراخوان جشنواره موسیقی فجر

معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوان سی وششمین جشنواره موسیقی فجر را تنظیم کرد. این فراخوان برپایه آیین نامه جشنواره با هدف شناسایی، ظرفیت سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه هنرمندان و گروه‌های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری در هر شاخه از موسیقی می‌باشد. این فراخوان برای گروه‌های غیررقابتی و رقابتی برگزار می‌شود.معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراخوان سی وششمین جشنواره موسیقی فجر را تنظیم کرد. این فراخوان برپایه آیین نامه جشنواره با هدف شناسایی، ظرفیت سازی و حمایت از فعالیت‌های خلاقانه هنرمندان و گروه‌های موسیقی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری در هر شاخه از موسیقی می‌باشد. این فراخوان برای گروه‌های غیررقابتی و رقابتی برگزار می‌شود. در این جشنواره فراخوان بخش رقابتی بر پایه آیین نامه جشنواره با اعلام هدف معرفی و تقدیر از آثار برگزیده اهالی موسیقی ایران، اعتلای هنر موسیقی و ارتقای سلیقه شنیداری در مخاطبان، صیانت از هویت ملی مبتنی بر آموزه‌های دینی و ایرانی، تقویت و حمایت از هنر خلاق و همچنین شناسایی، تبیین چهارچوب‌ها و استانداردهای کیفی گونه‌های مختلف موسیقی تنظیم و اعلام شده است.

هنرمندان و گروه‌های علاقه‌مند و فعال میتوانند برای شرکت در این جشنواره از اول آبان تا 20 آذرماه به سایت www.fajrmusicfestival.com رفته، ثبت‌نام کرده و آثار خود را بارگذاری نمایند. همچنین صاحبان آثار از چهارم آبان ماه می توانند، تمامی آلبوم‌های صوتی دارای مجوز از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای رسمی را در بازه زمانی مشخص از یکم مهر ۹۶ تا یکم مهر ۹۸ که به صورت فیزیکی و دیجیتال منتشر شده است تا پایان وقت اداری شنبه ۱۵ آذرماه 99 با مراجعه به سایت جشنواره که در بالا اعلام شده است مراحل ثبت نام خود را تکمیل نمایند. ستاد برگزاری جشنواره از کلیۀ هنرمندان و گروه‌های موسیقی فعال در زمینه اجرای صحنه‌ای دعوت می‌کند با مطالعۀ دقیق فراخوان و ارسال آثار و مدارک خود در برگزاری و هرچه بهتر شدن این جشنواره هنری شرکت نمایند.

 

جشنواره فجر

 

شرایط ثبت نام در بخش غیر رقابتی جشنواره موسیقی فجر براساس فراخوان به شرح زیر می‌باشد:

 1. مهلت ارسال مدارک: از تاریخ اول آبان تا ۲۰ آذر ۹۹

 2. زمان شروع ثبت نام در سامانه: اول آبان ۹۹

 

نحوۀ ارسال مدارک:

 1. به سایت www.fajrmusicfestival.com رفته و مدارک خود را در این سایت بارگذاری نمایید.
 2. نمونه تصویری باید حداقل ۱۵ دقیقه، با یکی از فرمت‌هایVOB ،MP۴ ،WMV و بدون هرگونه ویرایش صوتی و تصویری باشد و تمامی اعضای گروه در تصویر به‌ صورت کامل مشخص باشند.
 3. تبصره۲: نمونه تصویری در بخش گروه نوازی موسیقی کلاسیک ایرانی، می‌بایست حداقل شامل یک قطعه بی‌کلام گروهی و یک تصنیف باشد.
 4. بازبینی آثار بر اساس نمونه‌های تصویری ارسالی انجام میگیرد، بنابراین تقاضا می‌شود درخواست کنندگان در کنترل نمونه‌های ارسالی و به‌ویژه کیفیت صوتی آنها دقت و حساسیت کامل را اعمال نمایند.
 5.  اجراهایی که واجد شرایط زیر باشند در اولویت انتخاب قرار خواهند گرفت:
  الف. هنرمندان و گروه‌هایی که برای اولین‌بار در جشنوارۀ موسیقی فجر شرکت میکنند.
  ب. هنرمندان و گروه‌هایی که کارگان (رپرتوار) جدید و مجزا برای اجرای جشنواره خود آماده کرده باشند.
  ج. گروه‌های موسیقی که فاقد عضو مشترک در اعضای اصلی (سرپرست، خواننده، تک‌نواز) با دیگر گروه‌های موسیقی شرکت‌کننده باشند.
 6. ترکیب اعضای گروه در زمان اجرای جشنواره، باید با فرم ثبت نام و نمونۀ تصویری ارسالی مطابق باشد. در صورت بروز اتفاق پیش‌بینی‌نشده و موجّه که باعث تغییرات جزئی و کم در ترکیب گروه می‌شود، سرپرست گروه باید در اسرع وقت به دبیرخانۀ جشنواره مراتب را اطلاع دهد تا نتیجه پس از بررسی به گروه اعلام شود.
 7. هر اجرا شامل یک بخش، بدون تنفس با مدت زمان حداکثر ۶۰ دقیقه خواهد بود.
 8.  تعیین مکان، تاریخ، ساعت و نحوه اجرا (آنلاین یا حضوری) با توجه به شرایط سلامت جامعه و هماهنگی با ستاد ملی کرونا و موضوع اتفنی، در اختیار ستاد جشنواره خواهد بود.
 9. رعایت حقوق مادی و معنوی پدیدآورندگان آثار ارائه‌شده در جشنواره (موسیقی، شعروکلام) بر عهدۀ متقاضی است.
 10. بدیهی است اعلام نظر نهایی برای حضور گروه‌ها در جشنواره در ارتباط با نظر هیات انتخاب گروه‌ها و آثار بوده و حق اعتراض و تجدید نظربرای گروه‌های متقاضی موسیقی وجود نخواهد داشت.
 11. گروه‌هایی که توسط هیات انتخاب گروه‌ها و آثاربه جشنواره راه پیدا می کنند، می‌بایست تا پایان جشنواره به تمامی تعهدات خود که در فرم ثبت نام درج گردیده عمل کنند. ستاد جشنواره می‌تواند به دلیل عدم انجام تعهدات ذکر شده، گروه دیگری را با هماهنگی هیات انتخاب، جایگزین آنها کند.

 

مدارک لازم برای ثبت‌نام در جشنواره:

 • ارائۀ نمونۀ تصویری از اجرا با کیفیت تصویر و صدا بالا
 •  تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره در سایت اعلام شده
 • متن تایپ‌شدۀ شعر وکلام

تبصره ۱: (در صورتی که شعر یا کلام آثار به زبانی غیر از فارسی باشد، ارسال ترجمۀ دقیق شعر، ترانه یا کلام نیز الزامی است).

نشانی دبیرخانۀ جشنواره: تهران، خیابان انقلاب. خیابان خارک، کوچه هانری کربن، پلاک ۱۸ طبقه سوم

تلفن:۰۹۳۹۸۵۹۹۴۲۰

نشانی تارنمای اینترنتی: www.fajrmusicfestival.com

ایمیل: info@fajrmusicfestival.com

 


نظرات کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر جدید
اشتراک گذاری:
عضویت در خبرنامه
مطالب پیشنهادی
کامنت کاربر
نظر شما
1400/01/26 , 04:30
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.