بروبرگرد search
بروبرگرد

چگونه در جشنواره موسیقی شرکت کنیم؟

چگونه در جشنواره موسیقی شرکت کنیم؟

چگونه در جشنواره موسیقی شرکت کنیم؟

جشنواره‌ها مدتی است سرگرمی تابستانی مورد علاقه مردم شده است. رزرو در یک جشنواره کنسرت موسیقی نه تنها به طرفدارانتان اضافه می‌کند بلکه نشان می‌دهد که شما در کارتان با استعداد و حرفه‌ایی هستید.جشنواره‌ها مدتی است سرگرمی تابستانی مورد علاقه مردم شده است. رزرو در یک جشنواره کنسرت موسیقی نه تنها به طرفدارانتان اضافه می‌کند بلکه نشان می‌دهد که شما در کارتان با استعداد و حرفه‌ایی هستید. اما باید بدانید که رقابت بسیاری بین گروه‌ها در این فستیوال‌ها و جشنوار‌ه‌ها وجود دارد مخصوصا فستیفال‌هایی مانند SXSW و Bonnaroo. اگر شما مرتب نمایش‌های محلی برگزار می‌کنید و در محیط مجازی صفحه‌ایی فعال برای خود دارید پس حتما آماده خواهید بود تا در جشنواره‌ها شرکت کنید. در ادامه مواردی را خواهیم گفت تا بتوانید بهترین جشنواره و جامع‌ترین برنامه را برای گروه خود انتخاب کنید.

 

جشنواره موسیقی

 

1- جشنواره‌های مناسب با موسیقی خود را هدف قرار دهید.

انتخاب بهترین جشنواره برای گروهتان یک مورد هوشمندانه است. اولین قدم تحقیقات و جستجو است. ببینید گروه‌های مشابه و ژانر موسیقی شما در چه جشنواره‌ها و مکان‌هایی اجرا کرده‌اند. می‌توانید از این تیترها برای جستجو خود استفاده نمایید:

Indie on the Move, FestivalNet, JamBase, Music Festival Wizard, and Sonicbids.

برای برداشتن قدم اول می‌توانید جشنواره‌های کوچک‌تر و نمایشگاه‌های محلی را مورد هدف قرار دهید. شاید این جشنواره‌ها مانند جشنواره کواچلا (Coachella) تماشاچی و ارزش نداشته باشند اما به شما در کسب تجربه و ساختن رزومه‌ایی قوی قطعا کمک خواهد کرد.

پس انتخاب چند جشنواره خوب نوبت به آن می‌رسد که درباره این جشنواره‌ها تحقیق کنید که

 1. آیا این جشنواره در جایی ثابت قرار دارد؟
 2. آیا این جشنواره تور منطقه‌ایی داشته است؟
 3. حضور آنها در شبکه‌های اجتماعی چگونه است؟
 4. آیا در مطبوعاتی از آنها صحبت شده است؟
 5. آیا اگر هزینه‌های رزرو شما یا بخشی از معاملات شما تأمین نشو ، می توانید به آن جشنواره بروید؟
 6.  آیا در این جشنواره گروه‌هایی مانند گروه شما وجود دارد؟

سعی کنید گروه‌هایی که در آن جشنواره برنامه برگزار کرده‌اند را مورد بررسی قرار داده تا بتوانید با گروه خود مقایسه کرده و برنامه‌ایی کامل را برای خود ایجاد کنید.

از یک برنامه مدیریت هنرمند و یا یک صفحه گسترده برای سازماندهی اطلاعات خود استفاده کنید و در آن اطلاعاتی مانند اطلاعات زیر قرار دهید:

 1. نام جشنواره
 2. تاریخ جشنواره
 3. مکان جشنواره
 4. سایت جشنواره
 5. اطلاعات تماس
 6. مهلت ثبت نام
 7. ارسال هزینه (توجه داشته باشید که بعضی از جشنواره‌ها با نزدیک شدن به مهلت مقرر هزینه را افزایش می‌دهند)
 8. تاریخ اطلاع رسانی پذیرفته / رد شده
 9. ارسال شده (آره/ نه)
 10. پذیرفته شده (آره/ نه)
 11. توضیحات

یادتان باشد که تمام تاریخ‌ها را در تقویم خود وارد نمایید تا مهلت‌ها را فراموش نکنید.

 

جشنواره موسیقی

 

2-برنامه جشنواره خود را آماده کنید.

در این مرحله شما نیاز به یک برنامه و موسیقی برجسته دارید که نیاز است چند مورد کلیدی را در آن رعایت کنید:

 • یک بیوگرافی عالی داشته باشید

شما می‌توانید با یک بیوگرافی جذاب توجه‌هات را به خود جلب کنید. نیازی نیست کل زندگی خود را شرح دهید فقط کافی است موارد برجسته و منحصر به فرد را جذاب در بیوگرافی خود قرار دهید.

 • عکس‌های حرفه‌ایی

شما برای تبلیغات خود نیاز به عکس‌های باکیفیت دارید. شما این عکس‌ها را در وب سایت، تبلیغات دیجیتال و پروفایل‌های رسانه‌های اجتماعی خود استفاده خواهید کرد پس ارزش سرمایه گذاری را دارد. زیرا اگر عکس‌های شما بی‌کیفیت باشد مخاطب شما را جدی نخواهد گرفت.

 • رسانه‌های اجتماعی

در رسانه‌های احتماعی فعال باشید. این بدان معناست که شما طرفداران خود را درگیر می‌کنید و نشان می‌دهد که برای تبلیغ نمایش خود و داشتن یک نمایش خوب برای طرفداران خود سخت تلاش خواهید کرد.

 • ویدیوی زنده با کیفیت بالا

از کلیپی استفاده کنید که حضور صحنه‌ای، شخصیت و تعامل مخاطبان شما را به تصویر بکشد. اطمینان حاصل کنید که فیلم و صدا هر دو از کیفیت بالایی برخوردار هستند. در غیر این صورت شما به شکل آماتور نشان داده خواهید شد.

 • یک مجموعه مطبوعاتی دیجیتال عالی (press kit)

به محض اینکه بیو، عکس‌ها و فیلم‌ها را با هم جمع کردید، باید همه موارد را به صورت یک جعبه مطبوعات دیجیتال (به عنوان بسته الکترونیکی مطبوعات یا EPK نیز شناخته می شود) بسته بندی کنید. یک EPK با ظاهری حرفه‌ای و خوب حفظ شده به جشنواره سیگنال می‌دهد که در مورد حرفه موسیقی جدی هستید.

 

3-ارسال و پیگیری

اکنون که موارد اولیه کاربردی و بسته مطبوعاتی دیجیتال خود را فراهم کرده‌اید ، به صفحه گسترده‌ای که ایجاد کرده‌اید مراجعه کنید تا بدانید نیازهای هر جشنواره برای مراحل ارسال چیست؟

پس از ارسال درخواست خود، بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که آرام بنشینید و منتظر بمانید تا انتخاب شوید یا خیر. اگر با تماس یا ایمیل درخواست خود را پیگیری کنید ممکن است در لیست سیاه قرار گیرید.

اگر پس از ارسال اولین برنامه‌های خود در جشنواره موسیقی، از شما دعوت نشد، دلسرد نشوید. این نوع برنامه‌ها بسیار مورد توجه هستند و بسیار رقابتی هستند. به بهتر شدن گروه و برنامه‌هایتان تمرکز کنید.

برای بهتر شدن گروهتان میتوانید موارد زیر را انجام دهید:

 • تمرین بر روی صحنه

هر چقدر که شما و گروهتان در نواختن موسیقی حرفه‌ایی باشید اگر تجربه زدن موسیقی بر روی صحنه و زنده نواختن را نداشته باشید برای اجرا در یک جشنواره آماده نخواهید بود. نواختن در یک کلوپ با نواختن در یک جشنواره بسیار فرق دارد. بنابراین معمولا جشنواره‌ها دنبال گروه‌هایی هستند که خود را در این موضوع اثبات کرده و تجربه کافی داشته باشند. پس به دنبال یک صحنه برای گروه خود باشید تا بتوانید موفقیت خود را افزایش دهید.

 • ازشروع کوچک نترسید

برای یک شروع خوب از جشنواره‌های کوچک شروع کنید. بعضی اوقات، بهترین جشنواره برای شروع فعالیت جشنواره‌ای است که در محله شما برگزار می‌شود. در ابتدا عملکردهای کوچک به شما کمک می‌کند تا گروه خود را از طریق فرد به فرد و رسانه‌های اجتماعی بازاریابی کنید. همچنین می‌توانید به پیروان خود اطلاع دهید که شما در حال اجرا هستید. هرچه اجراهای بیشتری بتوانید برای گروه خود بدست آورید، جشنواره‌ها علاقه‌مند می‌شوند شما را به صورتحساب خود اضافه کنند.

 • بایدها و نباید‌ها در رزرو جشنواره‌ها

مواظب فرصت‌های ویژه رزرو و پرداخت پول باشید. بعضی از برگزارکنندگان از شما می‌خواهند که بلیط‌هایی را برای فروش مجدد به هواداران با هزینه کم یا بدون جبران خریداری کنید.

جشنواره‌های غیرانتفاعی ممکن است فرصت خوبی برای گروه شما باشد. اگرچه غرامت دریافت نمی‌کنید، این بدان معنا نیست که شما روی صحنه نیستید. این فرصت یک تجربه اجرای زنده برای گروه شما است. همانطور که در جشنواره‌ها شرکت می‌کنید موسیقی‌های جدیدی بسازید. هر نمایش، هر آهنگ، هر طرفدار جدید یک قدم به نزدیک‌تر شدن هدف شما است.


نظرات کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر جدید
اشتراک گذاری:
عضویت در خبرنامه
مطالب پیشنهادی
کامنت کاربر
نظر شما
1400/01/26 , 04:35
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.