بروبرگرد search
بروبرگرد

فستیوال هنر بیت الدین (Beiteddine festival)

فستیوال هنر بیت الدین (Beiteddine festival)

فستیوال هنر بیت الدین (Beiteddine festival)

فستیوال بیت الدین یکی از جشنواره‌های برجسته در خاورمیانه است. این فستیوال در کاخی بزرگ و با شکوه ۲۰۰ ساله در کوه‌های شوف (chouf)، در لبنان برگزار می‌شود که یک جواهر از معماری لبنان با حیاط‌های متعدد آن، دروازه‌های تاریخی، ظریف کاری‌هایی تماشایی است.معرفی جشنواره

فستیوال بیت الدین یکی از جشنواره‌های برجسته در خاورمیانه است. این فستیوال در کاخی بزرگ و با شکوه ۲۰۰ ساله در کوه‌های شوف (chouf)، در لبنان برگزار می‌شود که یک جواهر از معماری لبنان با حیاط‌های متعدد آن، دروازه‌های تاریخی، ظریف کاری‌هایی تماشایی است. هر ساله در ماه‌های جولای و آگست، جشنواره آغاز می‌شود و نمایش‌هایی از سوی ستارگان مشهور جهان و هنرمندان لبنانی به نمایش می‌گذارد. هر تابستان، حدود 50000 تماشاچی در محوطه تماشایی کاخ جمع می‌شوند تا در اجراهای مختلف شرکت کنند و نمایش‌های هنرمندان مختلفی از سراسر جهان را نظاره گر باشند. این کاخ همزمان با اجرای نمایش‌ها، یک یا چند نمایشگاه هنری بین‌المللی نیزدارد. جشنواره در تابستان ۱۹۸۵ در بهبوهه جنگ (حرکتی نمادین و خلاقانه بود تا قدرت فرهنگ و تمدن لبنان را به رخ بکشند) با اجراهای هنری محلی تاسیس شد و به تدریج با اجراهای منطقه‌ای و بین‌المللی آغاز شد. فستیوال بیت الدین شامل کنسرت‌ها و اجراهای مرتبط با موسیقی کلاسیک، رقص، تئاتر، اپرا، جاز و موسیقی مدرن بوده‌است. تنوع و کیفیت فعالیت‌های این جشنواره، جمعیت زیادی را جذب می‌کند که نسل جوان به بهترین شکل از این جشنواره حمایت کرده‌اند .

 

سابقه شرکت کنندگان ایرانی:

شهرام ناظری


کمیته برگزاری جشنواره:

فستیوال بیت الدین  سازمانی غیر انتفاعی است. ۶۵ درصد از بودجه فستیوال از فروش بلیت و ۲۰ درصد از طریق حامیان مالی و یک کمک نمادین دولتی که پانزده درصد است.

 

کی و کجا؟!

کشور/شهر برگزار کننده: لبنان/ شهر بیت الدین

محل برگزاری: در کاخی بزرگ در کوه‌های شوف(chouf)

زمان: به مدت یک ماه از اواسط ماه جولای تا اواسط آگست

 

راه‌های ارتباط با جشنواره:

وبسایت: http://www.beiteddine.org/

اینستاگرام: https://www.instagram.com/Beiteddinefestival/

فیسبوک: https://www.facebook.com/BeiteddineFestival

توییتر: https://twitter.com/Beiteddinef

 

ژانر مورد نیاز:

موسیقی کلاسیک، اپرا و world music


نظرات کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر جدید
اشتراک گذاری:
عضویت در خبرنامه
مطالب پیشنهادی
کامنت کاربر
نظر شما
1400/01/26 , 03:19
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.