بروبرگرد search
بروبرگرد

کالج سلطنتی موسیقی و موزه موسیقی - The royal college of music and museum

کالج سلطنتی موسیقی و موزه موسیقی - The royal college of music and museum

کالج سلطنتی موسیقی و موزه موسیقی - The royal college of music and museum

کالج سلطنتی موسیقی یکی از بزرگترین هنرستان‌های موسیقی در جهان و همچنین موسسه برتر هنرهای نمایشی در انگلستان و اروپا است که در سال 1882 و توسط شاهزاده وقت ولز در شهر لندن تاسیس شد. این کالج به نوازندگان و موزیسین‌های با استعداد در سراسر جهان، حرفه‌های بین المللی مانند نوازندگی، آهنگسازی و تئوری موسیقی را از مقطع کارشناسی تا دکترا آموزش ‌می‌دهد.کالج سلطنتی موسیقی یکی از بزرگترین هنرستان‌های موسیقی در جهان و همچنین موسسه برتر هنرهای نمایشی در انگلستان و اروپا است که در سال 1882 و توسط شاهزاده وقت ولز در شهر لندن تاسیس شد. این کالج به نوازندگان و موزیسین‌های با استعداد در سراسر جهان، حرفه‌های بین المللی مانند نوازندگی، آهنگسازی و تئوری موسیقی را از مقطع کارشناسی تا دکترا آموزش ‌می‌دهد. این کالج برخی از مهمترین چهره‌های بین المللی موسیقی انگلستان را آموزش داده که در صدر آنها آهنگسازانی نظیر: ووژان ویلیامز، تراجینگ و بریتن؛ رهبران ارکستر مانند لئوپولد استوکوسکی، سرکالین دیویس و سر راجر نوریتونتون؛ خوانندگانی مثل:‌ توماس آلن، جوآن ساترلند، آلفی بو و نوازندگانی چون سر جیمز گالوی، جان لیل، ژرواز د پیر و ناتالی کلین.

کالج سلطنتی موسیقی با داشتن 840 هنرجو از بیش از 55 کشور جهان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ترکیبی منحصر به فرد از موسیقیدانان با استعداد و روشن فکر را تشکیل داده است. همچنین اساتید این کالج همگی از نوازندگان و اساتید با تجربه و مشهور در حوزه کاری خود هستند و  کار پرورش موزیسین‌های مستعد و شکوفا کردن استعداد آنها را به خوبی انجام ‌می‌دهند!

 

اما در میان ساختمان‌های این کالج، ساختمانی وجود دارد که کمتر کسی ‌می‌تواند از دیدن آن چشم پوشی کند!

ساختمان موزه موسیقی کالج سلطنتی:‌ موزه موسیقی رویال کالج یکی از بهترین و غنی‌ترین مجموعه ابزار‌ها و ادوات مربوط به موسیقی در انگلستان و اروپا را در خود جای داده است و این مجموعه‌های تاریخی کالج موسیقی را مدیریت ‌می‌کند. این مجموعه با بیش از 25000 مورد، طیف وسیعی از فعالیت‌های و ادوات موسیقی را در طی بیش از پنج قرن نشان ‌می‌دهد. از جمله قدیمی‌ترین گیتار شناخته شده، اولین ساز کیبورد و شناخته شده‌ترین پرتره‌های جوزف‌هایدن و فارینلی است. موزه موسیقی رویال کالج در سال 1892 تاسیس شد و شامل طیف وسیعی از سازها، پرتره‌ها، حکاکی‌ها، مجسمه‌ها و عکس‌ها است که در طول دوره‌های مختلف گردآوری شده اند. همچنین موسیقی در سده‌های 18و 19 انگلستان نیز به خوبی در این موزه نمایش داده شده. این مجموعه‌های منحصر به فرد که به مرور به موزه اهدا شده‌اند بخش جدایی ناپذیر و هویت این موزه هستند که کارمندان با تجربه و مجرب از این میراث به خوبی نگهداری ‌می‌کنند.

 

کالج سلطنتی موسیقی

 

اما مجموعه‌ها و آثار تاریخی موجود در موزه عبارت‌اند از:‌

  • بیش از 800 ابزار موسیقی منحصر به فرد مربوط به قرن 15 تا 20 مثل اولین پیانو‌ها و کیبورد‌ها و همچنین اولین گیتار و baryton (نوعی ساز زهی) کشف شده. از دیگر ادوات موجود در این میراث اولین‌هارپسیکورد ساخته شده توسط الساندرو تراسونتینو، اولین cittern ساخته شده توسط Girolamo campi مربوط به 1580، ساز virginal ساخته شده توسط Giovanni celectini مربوط به سال  1593 و ساز chitarrone ساخته شده توسط magnus tieffenbrucker مربوط به 1608.
  • مجموعه‌ای بی‌نظیر شامل 150 نقاشی که بیشتر پرتره‌های نوازندگان است و همچنین کلکسیونی از نقاشی‌های کلاسیک.
  • مجموعه‌ای گسترده (حدود 500 جعبه) از عکس‌ها و دست نوشته‌های نت‌های موسیقی، عمدتا مربوط به قرن 19 و اوایل قرن 20. از جمله مجموعه کامل نت‌های ساز organ و فلوت.
  • در حوزه موسیقی کلاسیک هم این موزه از گنجینه بسیار شگرفی برخوردار است و شامل منحصر به فرد‌ترین مجموعه سازها و دست نوشته‌های موسیقی کلاسیک است.

 

این آثار باستانی با ارزش و سازهایی که بعضا در حال بازسازی هستند و توسط موزه نگهداری ‌می‌شوند، اغلب در طی دوره تدریس و تحقیقات تاریخی در کالج مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند. از این طریق موزه به هنرجویان فرصتی حیاتی ‌می‌دهد تا مستقیماً با تاریخ موسیقی و میراث چشمگیر موجود در موزه در ارتباط باشند و به روشی کاملاً ملموس و تجربی به فراگیری مطالب بپردازند. همچنین از سال 2003 مسئولان موزه تصمیم به برگزاری نمایشگاه‌های کوتاه مدت گرفتند و از آن سال به بعد نمایشگاه‌هایی چند روزه در حوزه موسیقی در موزه برگزار شده است.

موزه موسیقی رویال کالج در سال 2015 برای بازسازی و تکمیل میراث و همچنین فراهم کردن امکانات جدید از جمله ساخت اتاق‌های تمرین بسته شد. این بازسازی با سرمایه گذاری صندوق ملی میراث انگلستان در حال انجام است و به گفته مسئولان در سال 2020 این پروژه به اتمام خواهد رسید و بازدید دوباره برای عموم آزاد خواهد شد. هرچند در این مدت نیز علاقه مندان ‌می‌توانند به صورت آنلاین و از طریق سایت موزه از موزه موسیقی رویال کالج دیدن کنند.


نظرات کاربران
شما عزیزان می‌توانید در این قسمت نظرات خود را ثبت کنید. ثبت نظر جدید
اشتراک گذاری:
عضویت در خبرنامه
مطالب پیشنهادی
کامنت کاربر
نظر شما
1400/01/26 , 04:21
نظر شما به درستی ثبت شد و پس از تایید، نمایش داده می‌شود.